Het SKI,
midden in de wereld.

Het Secundair Kunstinstituut staat midden in de wereld. Als school richten we onze blik niet alleen naar binnen, maar ook naar buiten. Onze leerlingen worden uitgedaagd om mee na te denken over de actualiteit en over de sociale en culturele realiteit in een snel veranderende wereld. Ze worden gestimuleerd om deel te nemen aan het hedendaagse kunstgebeuren.

We bezoeken actuele tentoonstellingen, film- en theatervoorstellingen. In de tweede graad is dat veelal onder begeleiding, in de derde graad verwachten we van de leerlingen dat ze ook zelf op onderzoek gaan.

We onderhouden als Secundair Kunstinstituut goede contacten met spelers in het hele Vlaamse landschap. De leerlingen nemen actief deel aan workshops, werken mee aan projecten of spelen er voorstellingen.

Elk jaar wordt er een studiereis georganiseerd vertrekkend vanuit een culturele interesse. We gaan op zoek naar plekken in Europa die op dat moment een verschil maken in het doen en denken over kunst en cultuur.

Een extra troef is onze verbondenheid met mogelijk toekomstige scholen van onze leerlingen. Via oud-studenten en een actief leerkrachtenteam staan we in voortdurende dialoog met hogescholen, universiteiten en andere opleidingen in binnen- en buitenland.

2_wij_en_de_wereld.jpg