Sinds het schooljaar 2016-2017 krijgen de OKAN-leerlingen voor het eerst het vak 'wetenschappen'. In het kader van de lessen brachten onze leerlingen een geleid bezoek aan de Sterrenwacht Armand Pien, gevestigd in de gebouwen van de Universiteit Gent.

De pedagogische begeleider van de Sterrenwacht bracht hen in contact met planeten, manen, sterren, het zonnestelsel, het heelal, de ruimtevaart, de Melkweg, de oerknal, enz. .... Naargelang het niveau en de interesses van de leerlingen kon dieper op allerlei onderwerpen worden ingegaan.

Naast deze mooie ervaring kwamen we ook nog eens in aanmerking voor een gratis telescoop dankzij het project 'Sterren schitteren voor Iedereen'. Door een mooie telescoop, gesigneerd door tal van Europese astronauten, te schenken, hoopt men de leerlingen warm te maken voor de sterrenkunde.

Als kers op de taart worden 8 leerlingen van onze school samen met een twintigtal leerlingen van andere scholen uitgenodigd om in maart 2018 een rondleiding te krijgen in het Ruimtevaartcentrum in Keulen.

img_4569.jpg
img_4573.jpg
img_4569.jpg