Ilse-Mien in de kijker

Het is alweer eventjes geleden, maar deze maand zetten we terug een leerkracht in de kijker. Leer hieronder Ilse-Mien wat beter kennen... 

Hoe lang werk je al in de Ziekenhuisschool?

Ik word duidelijk oud want dit is - geloof ik - mijn zestiende schooljaar in de Ziekenhuisschool. We hebben verschillende vestigingsplaatsen maar ik geef enkel les in het UZ Gent. Ik ben er klastitularis van de jongeren die opgenomen zijn op de Kinder- en Jeugdpsychiatrie. Dat zijn 'mijn kindjes'. 

Wat is je guilty pleasure?

Momenteel met een pot Ben & Jerry's kijken naar Expeditie Groenland (op aanraden van mijn leerlingen) of Kamp Waes en dolblij zijn dat ik daarna in een comfortabel warm bedje mag kruipen. 

Ik hou van mijn job!

We zijn een hecht team en dat is een ongelofelijke meerwaarde voor mij. Een prachtige job mogen doen in een zalig team is voor mij echt een voorrecht. 

Klein hartje...

In afscheid nemen was ik nooit goed dus wanneer er een leerling op ontslag gaat die lang (mede) 'onder mijn vleugels' vertoefde, heb ik het toch vaak moeilijk en hoop ik heel hard dat ze goed op hun pootjes terechtkomen.

Wat houdt dat in? Leerkracht in de Ziekenhuisschool?

Veel mensen weten niet dat onze job bestaat, laat staan wat die inhoudt. Naast leerkracht zijn we ook leerlingenbegeleiders. Een groot deel van ons team volgde bovendien de opleiding tot leercoach om zo onze leerlingen nóg beter te kunnen begeleiden. 

Waarom heb je gekozen voor een job in de Ziekenhuisschool?

Ik ben van nature heel zorgzaam. Lesgeven aan kwetsbare jongeren in een zorgsetting is dus altijd mijn droom geweest. En ik doe het - na zestien jaar - nog steeds ontzettend graag. 

Tot de volgende keer!