Nieuw: De Leeswereld

Je bent er waarschijnlijk al vele keren voorbij gewandeld of heb je wel even de tijd genomen om de mooie muurschilderingen van dichtbij te bewonderen? Misschien heb je zelfs juf Lisa S. zien balanceren op een ladder met verf, borstels en swingende muziek in de oortjes? Wat staat er geschilderd en geschreven?

Op de deur staat 'De Leeswereld'. Maar wat zit er achter deze deur en muren? 

Ik vroeg en kreeg antwoord bij juf Lisa S.
...
(Lees verder onderaan)

Wat is De Leeswereld precies? Wat kun je er doen of wat is er allemaal te ontdekken?

De Leeswereld is onze schoolbibliotheek. Momenteel kan je er boeken en Kamishibai verhalen terugvinden. Maar we hebben er nu een project van gemaakt en zouden het graag grootser aanpakken. We willen verteltassen en allerlei spelletjes maken rond boeken.

Er komt een leestuintje waar je met de klas gezellig een boek kan lezen, maar ook fijne kleine plekjes waar je je terug kan trekken met een boek en even tot rust kan komen.

Wat wil Het Kompas bereiken met De Leeswereld?

Lezen is leuk! Soms vergeten we dat wel eens als we op school zijn, omdat we moeten lezen. Maar er bestaan zoveel leuke boeken dat er voor iedereen wel iets te vinden is. Prentenboeken, strips, leesboeken, informatieve boeken, moppenboeken, knutselboeken, kookboeken, ...

Het zou leuk zijn als elk kind op onze school een boek kan vinden dat hij of zij graag wilt lezen en thuis ook meer wilt gaan lezen.

Moet je kunnen lezen om De Leeswereld te bezoeken?

Eigenlijk kan iedereen lezen! Prentenboeken en strips vertellen al verhalen zonder dat je alle letters moet kennen. Maar zelfs voor lezers die nog maar enkele letters kennen zullen er al boekjes terug te vinden zijn.

Er zullen ook spelletjes zijn die je kan spelen. Iedereen is welkom in de Leeswereld.

Heel mooie geschilderde boeken op de muur. Waarom koos je precies voor deze titels?

Ik zocht naar boeken die bijna iedereen kent en heel herkenbaar zijn. Zo weet je direct wat je in die klas kan terugvinden.

Harry Potter koos ik omdat ik dat zelf een fantastisch boek vind. Rond De Gruffalo heb ik dit jaar samen met juf Heike nog een project gedaan met de pinguïnklas. Onze leerlingen vinden het een super leuk boek. Dolfje Weerwolfje gebruikt meester Ole in de klas en kennen dus ook veel kinderen.

Het leven van een Loser is een boek dat veel van onze oudste leerlingen op school kennen en al gelezen hebben.

Kikker kent bijna iedereen denk ik, dat is een heel herkenbaar boek.

De reuzenkrokodil heb ik gekozen om de kinderen nieuwsgierig te maken. Niet iedereen kent het boek, maar zo willen ze er meer over te weten komen.

Lees je zelf graag? Welke boeken? Ook kinderboeken?

Ik lees super graag! Maar echt heeeeeel graag :) ik probeer toch elke week een nieuw boek te lezen. Ik lees vaak voor ik ga slapen of als ik ergens moet wachten.

Het liefst lees ik romans. En als het even kan met een mooi einde ;)

Ik lees nog altijd kinderboeken. Ik ben een hele grote Harry Potter fan. De boeken van Roald Dahl herlees ik ook vaak (De Gvr, Sjakie en de chocoladefabriek,..). Ik heb ook nog de boeken die ik het liefst las ik zelf kind was thuis staan (veel van Marc de Bel).

Er bestaan zoveel leuke boeken dat het soms moeilijk is om te kiezen.

 

Boeken op de muur

De Leeswereld